Till sidans topp

Sidansvarig: Telefonväxeln
Sidan uppdaterades: 2018-05-25 15:09

Tipsa en vän
Utskriftsversion

Lärande och ledarskap för hälsoprofessioner - Göteborgs universitet Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Kontaktformulär








 


OBS! Vill du ha svar, ange e-post eller telefonnummer!




Lärande och ledarskap för hälsoprofessioner

Del av Institutionen för vårdvetenskap och hälsa  vid Sahlgrenska akademin

Lärande och ledarskap för hälsoprofessioner
Box 457
405 30 Göteborg
Leveransadress: Arvid Wallgrens backe hus 4, 413 46 Göteborg
Besöksadress: Arvid Wallgrens backe hus 1 och 2, 413 46 Göteborg


Avd-/sektionschef, inst: Monica Pettersson

Visar 1 - 35 av 35

Namn Titel Telefon E-post
Löfqvist, Chatarina Universitetslektor chatarina.lofqvist@gu.se
Persson, Lars-Olof Universitetslektor lars.persson@fhs.gu.se
Gyllensten, Hanna Universitetslektor hanna.gyllensten@gu.se
Franck Wihlborg, Maria Universitetsadjunkt maria.franck.wihlborg@gu.se
Pardhan, Salma Doktorand salma.pardhan@gu.se
Lindström Kjellberg, Irma Senior rådgivare irma.lindstrom@fhs.gu.se
Sjöbom, Ulrika Doktorand ulrika.sjobom@gu.se
Lindberg, Malin Universitetsadjunkt 031-786 1071 malin.lindberg@gu.se
Holmberg, Christopher Universitetslektor/​sjuksköterska, leg. sjuksköterska 031-786 1852 christopher.holmberg@gu.se
Boerenbeker, Pernilla Utbildningssamordnare 031-786 2175 pernilla.boerenbeker@gu.se
Boerenbeker, Pernilla Sjuksköterska 031-786 2175 pernilla.boerenbeker@gu.se
Ulin, Kerstin Universitetslektor/​sjuksköterska 031-786 2313 kerstin.ulin@gu.se
Axelsson, Åsa Universitetslektor/​sjuksköterska, Avhandling: Livräddar HLR: Effekter, attityder och reaktioner. Kar... 031-786 2331 asa.axelsson@fhs.gu.se
Lagström, Annica Universitetslektor 031-786 2360 annica.lagstrom@gu.se
Wallengren Gustafsso, Catarina Universitetslektor 031-786 4058 catarina.wallengren@gu.se
Åhlström, Linda Universitetslektor/​sjuksköterska 031-786 4908 linda.ahlstrom@gu.se
Hedemalm, Azar Universitetslektor, Internationell akademisk koordinator 031-786 5684 azar.hedemalm@gu.se
Andersson, Erika Universitetsadjunkt 031-786 5746 erika.andersson@gu.se
Fatahi, Nabi Universitetslektor, Röntgensjuksköterska, med lic, med dr 031-786 6002 nabi.fatahi@gu.se
Lepp, Margret Professor, Vårdvetenskap, Omvårdnad, Vårdpedagogik, Dramapedagogik, Pedagogik 031-786 6016 margret.lepp@gu.se
Koinberg, Ingalill Universitetslektor/​sjuksköterska 031-786 6023 ingalill.koinberg@gu.se
Björck, Lena Universitetslektor/​sjuksköterska 031-786 6040 lena.bjorck@gu.se
Pettersson, Monica Universitetslektor/​sjuksköterska, Avd-/​sektionschef, inst 031-786 6045 monica.pettersson@gu.se
Magnusson, Ann-Sofie Universitetslektor 031-786 6055 ann-sofie.magnusson@gu.se
Rosengren, Kristina Universitetslektor/​sjuksköterska, Forskning inom förbättringsarbete och vårdledarskap inom vård och ... 031-786 6059 kristina.rosengren@gu.se
Falk Erhag, Hanna Universitetslektor/​sjuksköterska 031-786 6077 hanna.falk@gu.se
Berg, Linda Universitetslektor 031-786 6082 linda.berg@fhs.gu.se
Jakobsson Ung, Eva Professor/​verksamhetsutvecklare, Legitimerad Sjuksköterska, Filosofie doktor i vårdvetenskap 031-786 6085 eva.jakobsson@fhs.gu.se
Oxelmark, Lena Universitetslektor/​sjuksköterska, Klinisk lektor, Medicine doktor 031-786 6089 lena.oxelmark@gu.se
Dencker, Anna Universitetslektor, Sjuksköterska, Barnmorska, Fil. Dr., Docent i Reproduktiv och perinatal hälsa 031-786 6099 anna.dencker@gu.se
Carlström, Eric Professor/​sjuksköterska, Fil. dr. i Offentlig förvaltning med ek. inr 031-786 6104 eric.carlstrom@gu.se
Dahlberg, Helena Universitetslektor 031-786 6195 helena.dahlberg@gu.se
Greenbrook, Josephine T. V. Universitetsadjunkt 031-786 6365 josephine.greenbrook@gu.se
Dahl, Ingalill Universitetsadjunkt 031-786 6753 ingalill.dahl@gu.se
Rosenlund, Lena Doktorand 031-786 6833 lena.rosenlund@gu.se

Visar 1 - 35 av 35

Sidansvarig: Telefonväxeln|Sidan uppdaterades: 2018-05-25
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?