Till sidans topp

Sidansvarig: Telefonväxeln
Sidan uppdaterades: 2018-05-25 15:09

Tipsa en vän
Utskriftsversion

Avdelningen för Laboratoriemedicin - Göteborgs universitet Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Kontaktformulär








 


OBS! Vill du ha svar, ange e-post eller telefonnummer!




Avdelningen för Laboratoriemedicin

Del av Institutionen för biomedicin vid Sahlgrenska akademin

Avdelningen för Laboratoriemedicin
Sahlgrenska universitetssjukhuset
413 45 Göteborg
Leveransadress: Gula stråket 8, 413 45 Göteborg
Besöksadress: Gula stråket 8, 413 45 Göteborg


Prefekt: Sven Enerbäck

Visar 1 - 50 av 95

Namn Titel Telefon E-post
Adamsson, Jenni Forskningsassistent jenni.adamsson@microbio.gu.se
Akyürek, Levent Professor/​specialistläkare 031-786 3456 levent.akyurek@gu.se
Altiparmak, Gülay Laboratorieassistent 031-786 6750 gulay.altiparmak@llcr.med.gu.se
Andersson, Carola Molekylärbiolog carola.andersson@gu.se
Andersson, Daniel Forskare daniel.andersson.3@gu.se
Andersson, Ellinor Doktorand/​Projektassistent 031-786 6750 ellinor.andersson@llcr.med.gu.se
Andersson, Lisa Doktorand lisa.andersson.3@gu.se
Andersson, Mattias Forskare 031-786 6733 mattias.andersson@llcr.med.gu.se
Andrén, Ywonne Molekylärbiolog 031-786 6738 ywonne.andren@llcr.med.gu.se
Angerfors, Annelie Doktorand annelie.angerfors@gu.se
Arvidsson, Yvonne Forskare, Docent 031-786 3151 yvonne.arvidsson@gu.se
Berger, Karoline Doktorand karoline.berger@gu.se
Bergström, Anders Doktorand 031-342 6160 anders.bergstrom@gu.se
Berntsson, Malin Laboratorieassistent 031-786 6750 malin.berntsson@llcr.med.gu.se
Bhadury, Joydeep Forskarassistent joydeep.bhadury@gu.se
Carén, Helena Forskare 031-786 3838 helena.caren@gu.se
Choong, Oi Kuan Postdoktor oi.kuan.choong@gu.se
de Luca, Francesco Doktorand francesco.de.luca@gu.se
Djos, Anna Forskare, biträdande 031-343 4157 anna.djos@clingen.gu.se
Enerbäck, Sven Professor, Prefekt 031-786 3334 sven.enerback@medgen.gu.se
Fagman, Henrik Universitetslektor/​specialistläkare henrik.fagman@anatcell.gu.se
Fehr, André Forskare, Doktor 031-786 6733
Filges, Stefan Doktorand stefan.filges@gu.se
Fogelstrand, Linda Universitetslektor, adjungerad, läkare 031-342 9296 linda.fogelstrand@clinchem.gu.se
Fransson, Susanne Forskare 031-343 4157 susanne.fransson@clingen.gu.se
Gregersson, Pernilla Laboratorieassistent pernilla.gregersson@gu.se
Gustafsson, Anna Doktorand anna.gustafsson.3@gu.se
Hammarsten, Ola Professor/​överläkare ola.hammarsten@clinchem.gu.se
Hedberg Oldfors, Carola Forskare carola.oldfors@gu.se
Hesse, Camilla Universitetslektor 031-786 2903 camilla.hesse@biomedlab.gu.se
Holgersson, Jan Professor/​överläkare jan.holgersson@clinchem.gu.se
Ismanovska, Azbija Forskningsbiträde 031-786 6243 azbija.ismanovska@gu.se
Jacobsson, Stefan Läkare, Klinisk kemi/​Hematologi/​Invärtesmedicin 031-342 7716
Jern, Christina Professor/​överläkare christina.jern@neuro.gu.se
Johansson, Malin Forskare, biträdande malin.johansson.3@gu.se
Johansson, Martin Professor/​överläkare martin.e.johansson@gu.se
Jonasson, Emma Forskningsingenjör 031-786 6738 emma.jonasson@llcr.med.gu.se
Jonsson, Marianne Laboratorieassistent marianne.jonsson@medic.gu.se
Kakay Afshari, Maryam Doktorand maryam.kakay.afshari@gu.se
Kanduri, Meena Forskare meena.kanduri@gu.se
Kha, Michelle Doktorand michelle.kha@gu.se
Klasson, Sofia Forskningsingenjör sofia.klasson@gu.se
Kling, Teresia Forskare, Civilingenjör och matematiker med inriktning mot systembiologi teresia.kling@gu.se
Kåbjörn, Christina Doktorand 031-342 6613 christina.kabjorn@gu.se
Landberg, Göran Professor/​överläkare goran.landberg@gu.se
Larson, Göran Professor/​överläkare, Avd-/​sektionschef, inst 031-342 1330 goran.larson@clinchem.gu.se
Leiva Arrabal, Maria Del Carmen Forskare maria.carmen.leiva@gu.se
Lindahl, Anders Professor/​överläkare 031-342 4089 anders.lindahl@clinchem.gu.se
Lindahl, Carl Forskare carl.lindahl@gu.se
Lindstedt, Sven Professor emeritus, Metabolism, experimentell och klinisk. Analytisk biokemi 031-342 2426

Visar 1 - 50 av 95

Sidansvarig: Telefonväxeln|Sidan uppdaterades: 2018-05-25
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?