Till sidans topp

Sidansvarig: Telefonväxeln
Sidan uppdaterades: 2018-05-25 15:09

Tipsa en vän
Utskriftsversion

Avdelningen för Laboratoriemedicin - Göteborgs universitet Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Kontaktformulär








 


OBS! Vill du ha svar, ange e-post eller telefonnummer!




Avdelningen för Laboratoriemedicin

Del av Institutionen för biomedicin vid Sahlgrenska akademin

Avdelningen för Laboratoriemedicin
Sahlgrenska universitetssjukhuset
413 45 Göteborg
Leveransadress: Gula stråket 8, 413 45 Göteborg
Besöksadress: Gula stråket 8, 413 45 Göteborg


Avd-/sektionschef, inst: Göran Larson

Visar 1 - 50 av 95

Namn Titel Telefon E-post
Adamsson, Jenni Forskningsassistent jenni.adamsson@microbio.gu.se
Altiparmak, Gülay Laboratorieassistent 031-786 6750 gulay.altiparmak@llcr.med.gu.se
Andersson, Carola Molekylärbiolog 031-342 2885 carola.andersson@gu.se
Andersson, Ellinor Doktorand/​projektass 031-786 6750 ellinor.andersson@llcr.med.gu.se
Andersson, Lisa Forskare, biträdande lisa.andersson.3@gu.se
Andersson, Mattias Forskare 031-786 6733 mattias.andersson@llcr.med.gu.se
Andrén, Ywonne Molekylärbiolog 031-786 6738 ywonne.andren@llcr.med.gu.se
Angerfors, Annelie Doktorand annelie.angerfors@gu.se
Arvidsson, Yvonne Forskare, Doktor 031-786 3151 yvonne.arvidsson@gu.se
Berger, Karoline Doktorand karoline.berger@gu.se
Bergström, Anders Doktorandanställning 031-342 6160 anders.bergstrom@gu.se
Berntsson, Malin Laboratorieassistent 031-786 6750 malin.berntsson@llcr.med.gu.se
Bhadury, Joydeep Forskarassistent joydeep.bhadury@gu.se
Carén, Helena Forskare 031-786 3838 helena.caren@clingen.gu.se
Dahlqvist, Annika Amanuens annika.dahlqvist@gu.se
Delsing Malmberg, Erik Doktorand erik.malmberg@gu.se
Djos, Anna Forskare, biträdande 031-343 4157 anna.djos@clingen.gu.se
Dolatabadi, Soheila Postdoktor soheila.dolatabadi@gu.se
Fagman, Henrik Universitetslektor/​specialistläkare henrik.fagman@anatcell.gu.se
Filges, Stefan Doktorand stefan.filges@gu.se
Fogelstrand, Linda Läkare 031-342 9296 linda.fogelstrand@clinchem.gu.se
Gregersson, Pernilla Laboratorieassistent pernilla.gregersson@gu.se
Gustafsson, Anna Doktorand anna.gustafsson.3@gu.se
Hammarsten, Ola Professor/​överläkare 031-342 1561 ola.hammarsten@clinchem.gu.se
Hedberg Oldfors, Carola Forskare carola.oldfors@gu.se
Hesse, Camilla Universitetslektor 031-786 2903 camilla.hesse@biomedlab.gu.se
Holgersson, Jan Professor/​överläkare jan.holgersson@clinchem.gu.se
Inge, Linda Forskare, biträdande 031-786 6750 linda.inge@gu.se
Ismanovska, Azbija Forskningsbiträde azbija.ismanovska@gu.se
Jacobsson, Stefan Läkare, Klinisk kemi/​Hematologi/​Invärtesmedicin 031-342 7716
Jern, Christina Professor/​överläkare christina.jern@neuro.gu.se
Johansson, Martin Professor/​överläkare martin.e.johansson@gu.se
Jonasson, Emma Forskningsingenjör 031-786 6738 emma.jonasson@llcr.med.gu.se
Jonasson, Emma Doktorand 031-786 6738 emma.jonasson@llcr.med.gu.se
Jonsson, Marianne Laboratorieassistent marianne.jonsson@medic.gu.se
Kakay Afshari, Maryam Doktorand maryam.kakay.afshari@gu.se
Kaminski, Debora Forskare, biträdande debora.kaminski@gu.se
Klasson, Sofia Forskningsingenjör sofia.klasson@gu.se
Kling, Teresia Forskare, Civilingenjör och matematiker med inriktning mot systembiologi teresia.kling@gu.se
Korsgren, Olle Professor, gäst olle.korsgren@gu.se
Kåbjörn, Christina Doktorandanställning 031-342 6613 christina.kabjorn@gu.se
Landberg, Göran Professor/​överläkare 031-786 6736 goran.landberg@gu.se
Larson, Göran Professor/​överläkare, Avd-/​sektionschef, inst 031-342 1330 goran.larson@clinchem.gu.se
Leiva Arrabal, Maria Del Carmen Forskare maria.carmen.leiva@gu.se
Li, Junrui Forskare, biträdande junrui.li@gu.se
Lindahl, Anders Professor/​överläkare 031-342 4089 anders.lindahl@clinchem.gu.se
Lindstedt, Sven Professor emeritus, Metabolism, experimentell och klinisk. Analytisk biokemi 031-342 2426
Lindén, Malin Doktorand 031-786 6738 malin.linden@gu.se
Luna Santa-María, Manuel Marceliano Forskare, biträdande manuel.marceliano.luna.santa-maria@gu.se
Löfgren, Maja Forskare maja.lofgren@gu.se

Visar 1 - 50 av 95

Sidansvarig: Telefonväxeln|Sidan uppdaterades: 2018-05-25
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?